وبلاگ شرکت آبیاران پویان آذر

تامین و تدارک ماشین آلات و تجهیزات صنعتی و کشاورزی مکانیزه.

مشخصات فنی کمپرسورها

2013/12/14, توسط Abyaran, دسته آموزش, کمپرسور

fani-compressor

در قسمت قبل   مطلبی در رابطه با روش های انتخاب صحیح کمپرسور مناسب ارائه دادیم ، در این قسمت مشخصات فنی کمپرسورها میپردازیم ، در صورت بروز هر گونه انتقاد ، پیشنهاد یا سوال در رابطه این قسمت یا دریافت به روزترین لیست قیمتها با ایمیل support@abyaran.com و یا با شماره تماس ۴۷۲۷۲۴۱-۰۴۱۱  ارتباط برقرار نمایید .

کمپرسورهای معدنی

compr-30

در این قسمت سعی داریم به بررسی واحدهای اختصاصی به کار رفته در کمپرسور بپردازیم:

F.A.D  مخفف جمله ی (Free Air Delivery)  که به مقدار فشار واقعی هوا درون کمپرسور اشاره دارد. F.A.D و CFM معمولاً واحدهایی هستند که می توانند به جای هم استفاده شوند. به طور کلی استاندارد ۱۲۱۷ در شرایط زیر اندازه گیری می شود: دمای محیط ۲۰℃ ، فشار محیط ۱ BAR ، رطوبت نسبی ۰% ، خنک کننده ی هوا ۲۰℃  و فشار محیطی اطراف شیر تخلیه ۷BAR.

۱ m3/min (f.a.d) = 1000 liter/min (f.a.d) = 1000 dm3/min (f.a.d) = 16.7 l/s (f.a.d) = 16.7 dm3/s (f.a.d) = 35.26 ft3/min (f.a.d)

Working tempu به دمای کارکرد کمپرسور گفته می شود، یعنی برای حصول بهترین نتیجه کمپرسور در دمای اشاره شده کار کند. Kw به قدرت موتور دستگاه اشاره دارد، rpm نیز یکی از یکاهای اندازه گیری سرعت دورانی می باشد. این یکا، بیان‌کننده ی تعداد دورهای چرخشی کاملی است که یک قطعه در مدت یک دقیقه به دور یک محور ثابت انجام می‌دهد. این یکا معمولاً برای بیان سرعت چرخش در ماشین‌های دوار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

compr-31

در این قسمت به بررسی فنی کمپرسورهای شرکت Hyundai می پردازیم :

compr-32

 

در این قسمت به بررسی فنی کمپرسورهای شرکت shimge می پردازیم :

compr-33

این کمپرسورها در حجم های ۲۴، ۵۰، ۸۰ لیتری می باشند.

compr-34

مشخصات فنی کمپرسورهای صنعتی :

compr-35 compr-36 compr-37

مجموعه ای را که ملاحظه فرمودید در واحد آموزش و تحقیق و توسعه ، موسسه صنعتی و کشاورزی آبیاران برای استفاده های همکاران مهندسی فروش موسسه تهیه و تدوین شده است. نکته نظرات شما بازدید کنندگان عزیز ، این واحد را در غنی سازی کمی و کیفی فعالیت های مشابه کمک و یاری خواهد رسانید. خواهشمند است نکته نظرات خود را مستقیما به آدرس Support@Abyaran.com با ذکر موضوع ” به گروه تحقیق و توسعه ” ارسال فرمائید. قبلا از همراهی های شما تشکر و قدردانی می شود.

 

یک دیدگاه

خب، شما چی فکر می‌کنید؟